Tereza Kateřina Petková svého času studentka SSUPŠ Zámeček obor grafický design. I když by se mohlo zdát, že bych měla spíše vystavovat své grafické stránce, tak Vám dokážu naprostý opak.

K fotografii jsem přičuchla už jako předškolní dítě, když moje rodiče fotili "dovolenkové" fotografie. I když se o focení jako takovém možná ani nedalo mluvit, myslím že i tato zkušenost ve mne zanechala nějaké stopy. K fotografii jako takové jsem se dostala až ve 13 letech, kdy jsem se začala zajímat o zvířectvo, především o koně. Začala jsem navštěvovat různé stránky, kde se děvčata chlubila koňmi a jejich dokonalými fotografiemi. Moje první začátky se mnou absolvoval  3,2 Megapixelový Optio Pentax, který je ještě dnes hrdým fotoaparátem mezi vybavením.

 Jednoho dne však taťka přinesl Panasonic Lumix DMC FZ5, který vše rozpumpoval do obřích rozměrů. Nejen, že táta fotoaparát většinu roku neviděl, ale já jsem začala přičuchávat ke všem odvětvím fotografie. Díky tomuto fotoaparátu jsem se úspěšně dostala na SSUPŠ Plzeň Litice na obor fotografie.  První vybavení do školy však neměl být digitální fotoaparát ale kinofilmový. A tak jsem se začala učit vidět, cítit, rozumět a přemýšlet. Pro fotografa snad nejlepší škola. Není to jen třicet okýnek na filmu, ale také strávené hodiny vyvoláváním filmů a fotografií. Člověk si říká, jaká je to paráda mít hotovou fotografii z počítače. Jenomže se zkušenostmi s analogovou fotografií se to nedá srovnat. Za toto vše vděčím fotografu p.Pavlu Váchovi, který nás všechny mnoho naučil. Ten samý rok jsem se stala hrdou majitelkou Nikonu D60 a dvou objekitvů Nikkor 18-55mm 4,0-5,6 a Nikkor 55-200mm 4,0-5,6. Začátky fotografování s digitální zrcadlovkou byli velice zajímavé. Ale také mé chápání digitální fotografie v té době, je pro mě záhadou.

O rok později jsem se přesunula na střední školu SSUPŠ Zámeček, obor grafický design. Mohlo by se zdát, že už k fotografii vlastně nepřičuchnu, opak je pravdou. Jenže díky grafice se můj pohled na  fotografii zcela změnil. Jednak z pohledu toho, že se snažím přemýšlet nad tím jak s touto fotografií nadále budu zacházet (plakát, fotografie, ke článku atd...) ale i tak, že je mnoho lidí u kterých výsledná fotografie naprosto neodpovídá originálu ve fotoaparátu. Tomu já se snažím vyvarovat. Díky těmto zkušenostem do mé fotografické rodinky přibyl Nikon D300 můj vysněný foťák a Nikkor 70-300mm 4,0-5,6. Jak spousta lidí říká, zvláštní výběr. Ale sny se přece mají plnit.

Od roku 2012 jsem začala spolupracovat s časopisem Koně a Hříbata. Mé fotografie i články můžete najít hned v několika číslech.

Bez vzdělání žádná sranda. Navštívila jsem:

  • Seminář fotografování Ostřetín (koně, kostel, lidé, příroda) s Pavlem Váchou a Tomášem Vainerem (v rámci SSUPŠ Plzeň Litice)
  • Fotosemináře Věry Markové (Jarní a Letní fotoseminář)
 
facebook twitter LinkedIn Email

Novinky

18/07/2015
Zaslal: ovec

Nové album - shetland pony
18/07/2015
Zaslal: ovec

Nové Album
18/07/2015
Zaslal: ovec

Nové album Colato - český teplokrevník

Vyhledávání

Upozornění

Zákaz kopírováni fotografií a jiného materiálu ze stránek bez písemného svolení autora!