BLOG

Protože jsem vezla připouštět jednu ze svých klisen, využila jsem volného času a nafotila pár letošních hříbátek hřebčína Viklan Kadov :)

Začátkem dubna se v Kadově pořádal svod klisen Shetlandských pony, který jsem měla tu čest fotit. Počasí bylo opravdu aprílové, ale ač hlásili silný vítr, nakonec jen střídavě pršelo, sněžilo a svítílo slunce.

Stejně jako v předchozích letech jsem byla pozvána jako fotograf na licentaci plemenných hřebců shetlandských pony. Opět se sešlo spoustu krásných a kvalitních poníků, tak to byla velká radost fotit.

Původně jsme s Terkou chtěli fotit její koníky, ale protože místo sněhu bylo brutální bláto, dohodly jsme se, že uděláme pár fotek její fenky Piranhy a jejích koček, na které by měla také ráda nějakou tu památku.

Další přátelskou návštěvou byla stáj mého kamaráda Pavla, Asined-B. Pavel se mimo jiné zabývá výcvikem a zapřaháním shetlandských poníků.

Protože mi po letech zdechl můj milovaný objektiv, musela jsem chtě-nechtě pořídit nový. A tak vzniklo asi desetiminutové focení ve stáji Van Bohemia, kam jsem původně jela ke kamarádce pouze na společnou vyjížďku.

Mým nejčastěji fotografovaným místem je Hřebčín Viklan Kadov mé kamarádky Lucky Kočovské. Spojuje nás totiž velká láska k shetlandským poníkům. I když já svým chovem Lucce nesahám ani po kotníky, moc ráda ji jezdím navštěvovat a učit se od ní.

Celé album naleznete na Zoneramě: https://www.zonerama.com/ovec/Album/6972115

Další lednovou návštěvou byla stáj ve Vlčicích ve které se znám s většinou koníků z minulosti. Největším modelem celého focení byl bezpochyby dědoušek Labíšek.

Focení Rossiny a Uniky bylo doslova rychlokvaška. Holky se ozvaly, že by měly zájem o focení a aby se ještě stihlo trochu sněhu, jsme focení uskutečnily asi za dvě hodiny.