BLOG

Stejně jako v předchozích letech jsem byla pozvána jako fotograf na licentaci plemenných hřebců shetlandských pony. Opět se sešlo spoustu krásných a kvalitních poníků, tak to byla velká radost fotit.

Původně jsme s Terkou chtěli fotit její koníky, ale protože místo sněhu bylo brutální bláto, dohodly jsme se, že uděláme pár fotek její fenky Piranhy a jejích koček, na které by měla také ráda nějakou tu památku.

Další přátelskou návštěvou byla stáj mého kamaráda Pavla, Asined-B. Pavel se mimo jiné zabývá výcvikem a zapřaháním shetlandských poníků.

Protože mi po letech zdechl můj milovaný objektiv, musela jsem chtě-nechtě pořídit nový. A tak vzniklo asi desetiminutové focení ve stáji Van Bohemia, kam jsem původně jela ke kamarádce pouze na společnou vyjížďku.

Mým nejčastěji fotografovaným místem je Hřebčín Viklan Kadov mé kamarádky Lucky Kočovské. Spojuje nás totiž velká láska k shetlandským poníkům. I když já svým chovem Lucce nesahám ani po kotníky, moc ráda ji jezdím navštěvovat a učit se od ní.

Celé album naleznete na Zoneramě: https://www.zonerama.com/ovec/Album/6972115

Další lednovou návštěvou byla stáj ve Vlčicích ve které se znám s většinou koníků z minulosti. Největším modelem celého focení byl bezpochyby dědoušek Labíšek.

Focení Rossiny a Uniky bylo doslova rychlokvaška. Holky se ozvaly, že by měly zájem o focení a aby se ještě stihlo trochu sněhu, jsme focení uskutečnily asi za dvě hodiny.

Háje - Leden

16.01.2021

Leden byl poměrně fotograficky nabitý měsíc, už jen proto, že byl sníh. Další návštěvou byla moje dlouholetá kamarádka Martina, která vlastní stáj v Hájích.

V lednu jsem byla fotit na Farmě pod Vršky, která se nachází v Čeleticích na Šumavě. Důvodem fotografování byl můj připravovaný článek o majitelce Adéle Císařové a její stáji v časopise Koně a Lidé, který vyšel v čísle 03/2021.